Денис Реул

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Денис Реул

Денис Реул (роден на 29 јуни 1989 година) е германски професионален хокеј играч кој моментално игра за Адлер Манхајм во првата германска хокеарска лига.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]