Дениз Ричардс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Дениз Ричардс
Denise Richards 2009.jpg
Дениз Ричардс на 24 септември 2009.
Роден(а) Дениз Ли Ричардс
17 февруари 1971
Даунерс Гроув, Илиноис, САД
Занимање глумица
Активност 1990–денес
Партнер(ка/ки/и) Чарли Шин (2002–2006) (разведена) 2 деца

Дениз Ли Ричардс (англиски: Denise Lee Richards, родена на 17 февруари 1971)[1] е американска глумица и поранешен модел. Таа станала позната во доцните 1990-те години, по појавата во филм каде нејзиниот сексибилитет доаѓал до израз. Исто така, покрај филмовите, таа има свое шоу Denise Richards: It's Complicated.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]