Делиц ам Берге

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Делиц ам Берге (германски: Delitz am Berge) е село поранешна општина во округот Зале, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008 е дел од градот Бад Лаухштет.


Координати: 51°25′N 11°54′E / 51.417° СГШ; 11.900° ИГД / 51.417; 11.900