Девет и пол недели во Париз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Девет и пол недели во Париз е американски филм, во режија на Ан Гурсо. Главните улоги ги толкуваат: Мики Рурк и Енџи Еверхарт.

Содржина[уреди | уреди извор]

Љубовната врска од пред 10 години оставила голема трага врз Џон Греј. Тој е заробеник на минатото и ја бара Елизабет - жената која му го променила животот. Во Париз, на една аукција, Џон забележува привлечна русокоса девојка и помислува дека е таа која ја бара. Меѓутоа, станува збор за модната креаторка Леа, која му кажува дека знае сè за Елизабет.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 844, 29.8.2014, стр. 15.