Два пиштола

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лого на филмот за играта Два пиштола

Два пиштола е американски филм, во режија на Балтасар Кормакур. Главните улоги ги толкуваат: Дензел Вашингтон и Марк Волберг.

Содржина[уреди | уреди извор]

Во текот на 12 месеци, агентот на ДЕА, Роберт „Боби“ Тренч (го глуми Вашингтон) и разузнавачкиот офицер на морнарицата на САД, Мајкл „Стиг“ Стигман (го игра Волберг) биле принудени да соработуваат, иако не го сакале тоа. Двајцата работеле на една тајна мисија, преправајќи се како членови на еден нарко-картел.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 845, 5.9.2014, стр. 20.