Двајца стануваат еден (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Двајца стануваат еден - кинески филм од 2006 година, во режија на Винг-чеонг Лоу, според сценариото на Ајви Хо и Чи Кенг Фунг. Главните улоги ги играат: Миријам Чин Вах Јеунг, Ричие Џен и Јо Кук.

Содржина[уреди | уреди извор]

Обична чиновничка по име Бинг, води безгрижен градски живот составен од грижа за растението во нејзината канцеларија, состаноци и озборувања со трите пријателки. Сепак, нејзиниот безгрижен живот наскоро се превртува наопаку кога ќе пронајде грутка во градата. Сè почнува да се распаѓа, додека таа се обидува да се справи со битката за женственоста, преку серија на горчливо-слатки настани. Со помош на доктор В и срамежливиот, но талентиран тинејџер Синг, Бинг наоѓа нови предизвици во животот и волја да се соочи со сопствените демони.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]