Прејди на содржината

Даријан Тасев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Даријан Тасев
Даријан Тасев како играч на Брегалница 2008
Лични податоци
Роден на 25 август 2006(2006-08-25)(17 г.)
Роден во Штип, Македонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Брегалница 2008
Младинска кариера
2021-2023 Брегалница 2008
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2023- Брегалница 2008
Репрезентација
Македонија под 17 години
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Даријан Тасев (роден на 25 август 2006 година) ― македонски средишен фудбалер.

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

Во 2021 година се приклучил во младинските категории на Брегалница 2008.

Во сезоната 2023/24, Тасев заиграл за сениорскиот состав на Брегалница 2008 која во моментот играла во Првата лига.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Тој бил член на македонската репрезентација под 17 години.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „U17 NT is holding camp in Kichevo“. macedonianfootball.com. 15 февруари 2023. Архивирано од изворникот 2023-08-09. Посетено на 9 август 2023.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]