Прејди на содржината

Данкан Лоренс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Данкан Лоренс
Животописни податоци
Родено имеДанкан де Мор
Роден(а)11 април 1994(1994-04-11)(30 г.)[1]
Хелевутслојс, Холандија
Занимањапејач
Инструменти
  • Vocals
  • piano
Период на активност2014–се уште

Данкан де Мор (11 април 1994)[2] професионално познат како Данкан Лоренс - холандски пејач, кој победил на Евросонг 2019 година во Тел Авив, Израел,[3] со песната "Arcade".[4]

Кариера[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Грешка во наводот: Погрешна ознака <ref>; нема зададено текст за наводите по име whois.
  2. „Who is The Netherlands 2019 Eurovision entrant Duncan Laurence?“. Metro (англиски). 2019-05-16. Посетено на 2020-10-11.
  3. Groot, Evert (21 January 2019). „Duncan Laurence will represent The Netherlands this year“. eurovision.tv.
  4. „The Netherlands: Duncan Laurence To Sing 'Arcade' In Tel Aviv“.