Данил Глебов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Данил Александрович Глебов (руски: Данил Александрович Глебов; 3 ноември 1999) е руски фудбалер. Тој игра како централен играч за врска во ФК Ростов.

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

Тој дебитирал во Руската професионална фудбалска лига за ФК Анжи-2 Махачкала на 19 ноември 2017 година во натпревар против ФК Армавир.[1]

Данил дебитирал во руската Премиер лига за ФК Анжи Махачкала на 1 септември 2018 година во натпревар против ФК Крилија Советов Самара.[2]

На 13 јануари 2019 година, тој потпишал со ФК Ростов.[3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Game Report by PFL“. Russian Professional Football League. 19 November 2017.
  2. „Game Report by RFPL“. Russian Premier League. 1 September 2018.
  3. „Данил Глебов — игрок "Ростова" [Danil Glebov is a Rostov player]. FC Rostov. 13 January 2019. Архивирано од изворникот на 2021-01-10. Посетено на 2021-02-10.