Прејди на содржината

Данила Кузнецов

Од Википедија — слободната енциклопедија

Данила Кузнецов (руски: Данила Кузнецов; родена 10 декември 1976) — руска слалом-кајакарка која што се натпреваруваше во средината на деведесеттите. Таа заврши на 27-то место на ЛОИ 1996 во дисциплината Ц-1.