Даниел Субашиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хрватска Даниел Субашиќ
Лични податоци
Полно име Даниел Субашиќ
Роден на 27 октомври 1984.(1984-10-27)(39 г.)
Роден во Задар, Хрватска
Висина &100000000000001920000001,92 м
Позиција голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Монако Монако
Број 1
Младинска кариера
НК Задар НК Задар
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003-2008 НК Задар НК Задар 81 (0)
2008-2012 Хајдук Сплит Хајдук Сплит 95 (0)
2012- Монако Монако 194 (1)
Репрезентација
2006 Хрватска Хрватска 21 6 (0)
2009- Хрватска Хрватска 29 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 6 јануари 2011
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 ноември 2010

Даниел Субашиќ (роден на 27 октомври 1984 година во Задар) — хрватски фудбалер, голман на Монако и на хрватската репрезентација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]