Прејди на содржината

Даниел Дидави

Од Википедија — слободната енциклопедија
Германија Даниел Дидави
Лични податоци
Роден на 21 февруари 1990(1990-02-21)(34 г.)
Роден во Нуртинген, Германија
Висина &100000000000001790000001,79 м
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Штутгарт Штутгарт
Број 10
Младинска кариера
Штутгарт Штутгарт
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2015 Штутгарт II Штутгарт II 65 (10)
2009– Штутгарт Штутгарт 45 (12)
2011–2012Нирнберг Нирнберг 23 (9)
Репрезентација
2011- Германија Германија 21 5 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 6 јануари 2011
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 ноември 2011

Даниел Дидави (роден на 21 февруари 1990 година во Нуртинген) — германски фудбалер со бенинско потекло, играч од средниот ред на Штутгарт.