Даиџиро Такакува

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Даиџиро Такакува
Лични податоци
Роден на 10 август 1973 (1973-08-10) (49 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1992–1996 Yokohama Marinos
1996–2001 Kashima Antlers
2002 Tokyo Verdy
2003–2006 Vegalta Sendai
2007–2008 Yokohama F. Marinos
2009 Tokushima Vortis
Репрезентација
2000 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Даиџиро Такакува (роден 10 август 1973) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]