Даисуке Сузуки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Даисуке Сузуки
Лични податоци
Роден на 29 јануари 1990 (1990-01-29) (29 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Gimnàstic Tarragona
Број 18
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2012 Albirex Niigata
2013–2015 Kashiwa Reysol
2016– Gimnàstic Tarragona
Репрезентација
2013–2014 Јапонија Јапонија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Даисуке Сузуки (роден 29 јануари 1990) е јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2013 1 0
2014 1 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]