Прејди на содржината

Даисуке Оку

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Даисуке Оку
Лични податоци
Роден на 7 февруари 1976(1976-02-07)
Роден во Јапонија
Починал на 17 октомври 2014(2014-10-17) (возр. 38)
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–2001 Júbilo Iwata
2002–2006 Yokohama F. Marinos
2007 Yokohama FC
Репрезентација
1998–2004 Јапонија Јапонија 26 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Даисуке Оку (роден 7 февруари 1976) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1998 1 0
1999 5 1
2000 12 1
2001 4 0
2002 0 0
2003 3 0
2004 1 0
Вкупно 26 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]