Давид Чокаро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Давид Чокаро
Роден(а)Давид Чокаро
5 април 1980
Буенос Аирес, Аргентина
ЗанимањеГлумец, Модел
Активен период2004-денес

Давид Чокаро (5 април 1980) е аргентински глумец, модел и поранешен бејзбол играч.

Телевизија[уреди | уреди извор]

Телевизија
Година Серија Улога
2004 Флорисиента
2005 Киебре Новинар
2006 Пиратска душа Тој
2006 Ти си мојот живот
2008 Ангели (ТВ серија) Мат
2009 Успешните Пељс Барбара Сантана
2010 Успешните Перез Милагрос Виуда де Амор
2010 Некој те гледа Бенхамин Моранде
2011 Аурора Кристијан Сантана
2011 Соседната куќа Адолфо Акоста/Исмаел Мора - Леонардо Акоста/Иван Мора
2012 Лицето на Одмаздата Мартин Мендез/Диего Меркадер