Давидки (Коростењски реон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Давидки
Давидки
Куќа во село Давидки
Куќа во село Давидки
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 50°56′56″N, 28°26′19″E

Општи податоци
Име
- изворно
Давидки
  Давидки
Управа
Земја  Украина
Број на општини Житомирска област, Коростењски реон
Географија
Површина 1,146 км²
Население
Население 210

Давидки (украински: Давидки) е село во Украина, Коростењски реон, Житомирска област.

Галерија[уреди | уреди извор]