Дабштица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дабштица
ЗемјаМакедонија Македонија
Слив
Главен изворВлаина

Дабштица, река која се наоѓа на запдната падина на Влаина, десно од реката Брегалница и патот Пехчево - Делчево, северно од селото Истевник и југоисточно од Делчево.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 25.