ДСУ „Наум Наумовски - Борче“ - Пробиштип

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Наум Наумовски Борче
DSU N. N. Borče-Probištip.JPG
Место
Општина: Пробиштип
Место: Пробиштип
Основни информации
Контакт информации
Портал naumnaumovskiborcepb.schools.edu.mk

„Наум Наумовски Борче“ — средно училиште во Пробиштип, Општина Пробиштип.

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]