ДСЕУ „8ми Септември“ - Тетово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
"8ми Септември"
Место
Општина: Тетово
Место: Тетово
Основни информации
Контакт информации
Портал 8miseptemvrite.schools.edu.mk

Средното училиште "8ми Септември" се наоѓа во Тетово, општина - Тетово.

Формирање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]