Прејди на содржината

ДЗПУ „Димитар Влахов“ - Струмица

Од Википедија — слободната енциклопедија

Димитар Влахов

Место
Општина: Струмица
Место: Струмица
Основни информации
Контактни информации
Портал dimitarvlahovsr.schools.edu.mk

„Димитар Влахов“ — средно училиште во Струмица, Општина Струмица[1].

Основање и развој

[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари

[уреди | уреди извор]

Освоени награди

[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]