Гује Севон

Од Википедија — слободната енциклопедија

Гује Агнета Севон (родена на 20 септември 1943) е шведски и фински академик по психологија и менаџмент и организација. Таа во моментов ги фокусира своите истражувања врз поединци и организации во светот на идеи за управување со патувања и неповратни ресурси.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Stockholm School of Economics, 2014, „Archived copy“. Архивирано од изворникот на April 16, 2014. Посетено на December 4, 2017.CS1-одржување: архивиран примерок како наслов (link)