Густав Темпл

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Густав Темпл (англ. Gustav Temple) — уредник на британското списание The Chap и соавтор (со Вик Дарквуд) на делата „Чепов манифест“ (The Chap Manifesto), „Чепов алманах“ (The Chap Almanac), „Пат околу светот во 80 мартинија“ (Around the World in 80 Martinis) и „Најдоброто од The Chap“ (The Best of The Chap).