Гуо Даен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гуо Даен (роден 28 февруари 1971) е кинески кану-спринтер кој се натпреваруваше во доцните 1980-ти. На Летните олимписки игри во 1988 во Сеул, тој беше елиминиран во дисциплината Ц-2 500 метри, а подоцна беше елиминиран и во дисциплината Ц-2 1000 метри.

Наводи[уреди | уреди извор]