Гун Џонсон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гун Џонсон
Роден(а)Гун Вера Бриџит Ирена Џонсон Линдквист
13 декември 1929 (1929-12-13) (91 г.)
Ветланда, Шведска
ЗанимањеГлумица

Гун Џонсон (роден на 13 декември 1929 година) е шведска глумица.[1] Таа се појавила во повеќе од 20 филмови и телевизиски шоуа од 1948 година.

Избрана филмографија[уреди | уреди извор]

  • Хари Мунтер (1969)
  • Дечко и девојка (1975)

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]