Гудвудски погон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Гудвудскиот погон (англ. Goodwood Plant) е дирекција и центар за дизајн, изработка и склопување на автомобили на производителот Rolls-Royce.