Гуарења

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Guareña
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Површина
 • Вкупна 283,3 км2
Надм. вис. 285 м
Население (2007)
 • Вкупно 7.326
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Мреж. место Ayuntamiento de Guareña

Гуарења е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .