Еуровиа

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Групација Еуровиа)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Еуровиа Холдинг
Oснована2010
СедиштеТетово, Македонија Автопат Тетово - Скопје ул.101 бр.17, Тетово, Северна Македонија
Клучни личностиЕлмедин Адеми
Дејностградежниптво, недвижности, хидроцентрали, маркетинг, трговија со кафе, земјоделство
СопственикЏемаледин Адеми, Елдин Адеми, Елмедин Адеми
Порталeurovia.mk

Основана во 2010 година, Групација Еуровиа е една од водечките градежни компании во Македонија. Со завршени проекти во Македонија, Косово, и Албанија Опсегот на работа „Еуровиа“ се движи од архитектонски дизајн до клуч на рака пројекти, архитектонско проектирање и изградба на цели заедници, со посебен акцент на изградба на клучни згради, трговски центри, згради , хотели со 5 ѕвездички, универзитетски кампуси и реновирање / реновирање на филијали на банки.

Фирми на Групацијата[уреди | уреди извор]

  • ЕУРОВИА ДООЕЛ
  • ЕУРОВИА ДМД ДОО
  • ЕНЕРГОВИА ДООЕЛ
  • ВИАКОМ ДООЕЛ
  • Скрин Медиа