Грдиот Нарцис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Грдиот Нарцис“
РежисерАцо Алексов
СценаристТоме Арсовски
НастапуваатЉупка Џундева
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1968
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Грдиот Нарцис “ - македонски телевизиски филм од 1970 година. Го режирал Ацо Алексов, а сценариото го напишал Томе Арсовски.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Љупка Џундева

Надворешни врски[уреди | уреди извор]