Грб на Општина Зрновци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Грб на Општина Зрновци
Coat of arms of Zrnovci Municipality.jpg
Подробно

Грбот на Општина Зрновци е официјалниот грб на општината.[1]

Поранешни грбови[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „За општина Зрновци“. zrnovci.gov.mk. Посетено на 2020-11-29.