Грб на Мелилја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Coat of Arms of Melilla.svg

Грбот на Мелилја комбинира елементи од стари грбови како на пример Кастиља и Леон. Се состои од штит пред кој се наоѓаат столбовите на Херкул, стар назив за теснецот на Гибралтар.

Поврзано[уреди | уреди извор]