Грб на Лукавац

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лукавац
Подробно
Грбоносецград Лукавац
Мото„Лукавац“

Грб Лукавца го прикажува градскиот хоризонт со симболи на индустријата и рударството. На грбот доминира сината боја.