Грб на Ангилја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Грбот на Ангилја

Грбот на Ангилја е всушност амблем на кој се наоѓа знамето на Ангилја. Се состои од три портокалови делфини кои се подредени во круг над водата. Позадината е со бела боја.

Поврзано[уреди | уреди извор]