Гранха де Торермоса

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Гранха де Торермоса
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Општина Гранха де Торермоса
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Гранха де Торермоса е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .