Гранд Циркус Парк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Гранд Циркус Парк

Гранд Циркус Парк Хисторик Дистрикт (англиски: Grand Circus Park) е дистрикт во Детроит, Мичиген. Се наоѓа малку северно од Кампус Маршус Парк, меѓу Детроит Театар Дистрикт и Даунтаун Детроит. Паркот беше основан во 1850 година и има многу стари статуи и фонтани.