Градски стадион Дебар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градски стадион Дебар
Место Дебар, Македонија
Отворен
Сопственик Општина Дебар
Подлога Трева
Игра ФК Кораби
Гледачи 2.500

Градскиот стадион Дебар - фудбалски стадион со сместивост од околу 2.500 гледачи. Со него стопанисува Општина Дебар, а главен корисник е ФК Кораби.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]