Градски стадион Гостивар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градски стадион Гостивар
Место Гостивар, Македонија
Отворен
Сопственик Општина Гостивар
Подлога Трева
Игра ФК Гостивар
Гледачи 1.000

Градскиот стадион Гостивар - фудбалски стадион со капацитет од околу 1.000 гледачи. Со него стопанисува Општина Гостивар, а главен корисник е ФК Гостивар. Во минатото, корисник на теренот бил првичниот ФК Гостивар.

Историја[уреди | уреди извор]

Во 2015 година, била започната нова трибина на стадионот.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Стадионот во Гостивар добива нова функционална трибина“. ekipa.mk. 14 септември 2015. Посетено на 24 септември 2019.