Градежништво

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Градежно инженерство)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градежништво

Градежништво е индустрија на градење.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]