Господарот на прстените (филмски серијал)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Постер од целата филмска трилогија влкучувајќи ликови и сцени од сите три филмови

Господарот на прстените е филмска трилогија според книгите на Џ.Р.Р. Толкин насловени: