Горнобрезнички манастир „Свети пророк Илија“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Горнобрезничкиот манастир „Свети пророк Илија се наоѓа на 6 километри од град Кресна и на 1 колометар од село Брезница (денес Горна Брезница) во Кресненско, Пиринска Македонија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]