Горна Рибница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Горна Рибница е село во Општина Струмјани.


Горна Рибница
Карта
Општина: Општина Струмјани
Население: 10 (13/09/2005)
Поштенски број: 2836
Повикувачки број: -
Надморска височина: 1000 м
Географска широчина: 41° 39'
Географска должина: 23° 2'
Веб страница: Нема


Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Село Горна Рибница се наоѓа во планински регион.

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]