Гордост (група)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Гордост
Потекло Сливен, Бугарија
Жанрови Хардкор панк
Период на активност 2000-2009
Соработници Вагрант, Пејгн Флејмз
Членови
Златин Неделчев
Цветан Цонев

Гордост е бугарска Rock Against Communism и Oi! група од Сливен. Активна е до 2009 година.

Дискографија[уреди | уреди извор]

  • Съпротива (2002)
  • Право на избор (2003)
  • Нова вяра (2004)
  • Градски легенди ЕП (2006)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]