Прејди на содржината

Горан Рафајловски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Горан Рафајловски

Горан Рафајловски (Скопје, 2 мај 1963) — македонски политичар, доктор-инженер по електротехника и универзитетски професор на Факултетот за електротехника и информациски технологии при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.[1]

Животопис

[уреди | уреди извор]

Рафајловски е научен соработник на:

  • Friedrich-Alexander Univerzitat Erlangen,
  • Nurnberg Institut fur Elektrische Antiebe und Steuerungen
  • Univerzitat von Kaiseslautern Institut fur Leistungelektronik

Има објавено повеќе од 40 научни трудови во повеќе држави во Европа и пошироко (Хрватска, Бугарија, Италија, Германија, Израел, Јапонија, САД, Македонија ..)

Професионален ангажман:

  1. „Dr. Goran RAFAJLOVSKI Assoc. Professor“. УКИМ. Архивирано од изворникот на 2010-11-23. Посетено на 2010-10-24.