Горан Ѓоргоновски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Горан Ѓоргоновски
Лични податоци
Роден(а) 8 јуни 1979
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина  м
Тежина 102
Позиција пикер
Клупски податоци
Тековен клуб РК Металург
Сениорски клубови
Македонија

Горан Ѓоргоновски (роден на 8 јуни 1979[1]) е македонски ракометар кој игра за екипата на РК Металург и за Македонската ракометна репрезентација.

Наводи[уреди | уреди извор]