Горанче Димовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Горанче Димовски
Лични податоци
Роден на 14 октомври 1982(1982-10-14)(41 г.)
Роден во Велес, СР Македонија
Држава Македонија Македонија
Висина &100000000000001740000001,74 м
Позиција Одбрана
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2002–2004 Работнички Работнички 26 (1)
2005–2007 Македонија Ѓорче Петров Македонија Ѓ.П. 81 (6)
2008 Ахмат Грозни Ахмат 1 (0)
2008–2010 Работнички Работнички 67 (0)
2011–2012 Дачија Кишињев Дачија 54 (1)
2013 Брегалница Брегалница 12 (0)
2016–2017 Борец Борец
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Горанче Димовски (роден на 14 октомври 1982 г.) — поранешен македонски фудбалер, кој играл во одбрана.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]