Гонет (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гонет (Англиски: The Hunted) е американски филм, во режија на Вилијам Фридкин. Главните улоги ги играат: Томи Ли Џонс и Бенисио Дел Торо.

Содржина[уреди | уреди извор]

Ерон Халам бил еден од највештите воени оперативци за борба гради в гради. По успешното убиство на српскиот воен злосторник во доцните 1990-ти, тој е обеземен со трауматични слики на смрт и уништување, така што по враќањето дома станува дивјак. Тој оди да живее во шумите, каде немилосрдно лови животни, но и ги убива ловокрадците кои му го попречуваат патот.[1] [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Гонет“, Антена, број 887, 26.6.2015, стр. 16.
  2. „Гонет“, Антена, број 893, 7.8.2015, стр. 22.