Голем Врв

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Голем Врв is located in Република Македонија
Голем Врв
Голем Врв
Голем Врв (Република Македонија)

Голем Врв е планински врв во Република Македонија, со следниве географски координати: латитуда 41o 09' 37'', лонгитуда 21o 19' 23''.