Голема (река)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Голема река
ЗемјаМакедонија Македонија

Голема река — река која се наоѓа кај Матица[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 24.