Голема џамија (Куманово)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Голема џамија

Поглед кон џамијата

Координати: Координати: 42°08′22.68″N 21°42′7.15″E / 42.1396333° СГШ; 21.7019861° ИГД / 42.1396333; 21.7019861
Место Бедиње, Куманово
Општина Општина Ресен
Држава Македонија
Местоположба

Карта

Архитектура
Минариња 0

Голема џамијаџамија во Бедиње, Куманово, Македонија.

Местоположба[уреди | уреди извор]

Џамијата се наоѓа во источниот дел на Бедиње.

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]