Голаја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Голаја е мал стратовулкан и се наоѓа во јужниот дел на полуостровот Камчатка, Русија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  • „Golaya“. Глобална програма за вулканизмоит. Смитсонова установа. (англиски)